Aktualności

06-05-2013

Konkurs EDUinspiracje ogłoszony został w tym roku pod hasłem "Historie sukcesu. Jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie."

Obok obecnych w EDUinspiracjach od dwóch lat beneficjentów programu „Uczenie się przez całe życie”, do grona adresatów konkursu dołączyli beneficjenci programów „Młodzież w działaniu”, eTwinning, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Konkurs przeznaczony...

25-04-2013

W kwietniu ruszyła szósta ogólnopolska akcja stowarzyszenia Erasmus Student Network i Lasów Państwowych, podczas której kilkuset studentów — Polaków i Europejczyków, przebywających obecnie na wymianie w Polsce — posadzi las Erasmusa.

Przedsięwzięcie wspiera podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Aneta Wilmańska — jedna z pierwszych stypendystek programu Erasmus.

Angażowanie studentów w działania na rzecz ochrony środowiska służy budowaniu postaw...

17-04-2013

Uprzejmie informujemy, że 29 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone wnioskowaniu o Kartę szkolnictwa wyższego Erasmus na lata 2014-2020. Rejestracja trwa do 25 kwietnia włącznie.

Celem spotkania jest omówienie formularza wniosku obowiązującego w niniejszym...

17-04-2013

Konkurs European Language Label już trwa! Jeśli nauczasz lub uczysz się języków w oryginalny sposób, wykazujesz się kreatywnością oraz inspirujesz swoje otoczenie do nowych działań, ten konkurs jest dla ciebie!

Celem konkursu jest przede wszystkim pokazanie, że nauka języka może być pasją – rozwijającą nie tylko nasze zdolności językowe, ale również kreatywność czy wrażliwość na inne kultury. Jest to również wyzwanie do poszerzania swoich granic i odnalezienia się w sytuacjach...

08-04-2013

Zachęcamy studentów do zapoznania się z ofertą 4-tygodniowych wizyt studyjnych w Kanadzie, finansowanych przez European Network for Canadian Studies i Komisję Europejską. 

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 23 kwietnia 2013 roku.

Informacje w języku angielskim

...

15-03-2013

Chiny ogłosiły zaproszenie do składania wniosków o indywidualne stypendia dla europejskich studentów chcących podjąć studia w chińskich uczelniach. Termin składania wniosków upływa w kwietniu 2013 r.

W ramach konkursu zostaną zaoferowane stypendia dla 198 osób.

Informacje na temat konkursu są dostępne na stronach:

China's Mission to EU webpage, Contact: Mr. CHEN Gong : (+32) 2 7729572 - 8318; chengong [...

11-03-2013

Rząd Meksyku oferuje stypendia dla potencjalnych beneficjentów zainteresowanych podjęciem pełnych studiów lub krótkimi pobytami stypendialnymi o charakterze naukowym lub artystycznym w meksykańskich uczelniach.
O stypendia na krótkie wyjazdy mogą się ubiegać pracownicy uczelni opraz innych instytucji/organizacji w ramach tzw. special programmes.

Szczegółowe informacje (w języku hiszpańskim i...