Aktualności

15-01-2013

Uprzejmie informujemy, że została otwarta rejestracja na dwa spotkania:

  • 07.02.2013 r. dla uczelni zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu typu kurs intensywny;
     
  • 11.02.2013 r. dla uczelni i konsorcjów zainteresowanych złożeniem wniosku na dofinansowanie działań zdecentralizowanych typu mobilność.
10-01-2013

Wszystkich zainteresowanych promocją języka polskiego wśród obcokrajowców zachęcamy do zapoznania się z publikacją na temat intensywnych kursów językowych Erasmusa (EILC - Erasmus Intensive Language Courses) organizowanych w Polsce od roku 1998.

Kursy EILC to kursy rzadziej nauczanych języków krajów, które uczestniczą w programie Erasmus. Przeznaczone są dla studentów przyjeżdżających w ramach programu na studia lub na praktyki do danego kraju. Nauka miejscowego języka...

03-12-2012

Informujemy, że zostały udostępnione formularze I raportu postępu dla instytucji: uczelni i konsorcjów, które podpisały z NA umowę finansową na realizację wyjazdów stypendialnych w roku akademickim 2012/13. Zwracamy Państwa uwagę, że instytucje są podzielone na trzy grupy, zależnie od zawatej umowy finansowej:

  • ...
26-11-2012

W piątek, 23 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala zorganizowana z okazji 25-lecia programu Erasmus. Było to najważniejsze wydarzenie wpisane w bogaty program obchodów jubileuszu.

Galę otworzyły wystąpienia:

  • Mirosława Marczewskiego, dyrektora generalnego FRSE
  • dr hab. Darii Lipińskiej-Nałęcz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego
  • Jana Truszczyńskiego, dyrektora generalnego DG EAC w Komisji Europejskiej.

Wykład...

22-11-2012

Zapraszamy do śledzenia na żywo gali 25-lecia programu Erasmus w rozwinięciu tej wiadomości. Start około godz. 11.

 

 

 

 

05-11-2012

Wystawę "Pokolenie Erasmusa" prezentującą byłych stypendystów Erasmusa, którym wyjazd pomógł w osiągnięciu sukcesów zawodowych można oglądać od dziś do 20 listopada przy Dworcu Centralnym w Warszawie.

Wystawa jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w związku z obchodami 25-lecia programu Erasmus.

 

...

25-10-2012

Wszystkich fanów Erasmusa, największego europejskiego programu wspierającego mobilność studentów, serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej debacie studentów: "Miliony odmienionych - 25 lat wpływu Erasmusa na Europę".

Wydarzenie ma na celu zebranie opinii studentów z całej Polski na temat programu Erasmus, jego dotychczasowych osiągnięć oraz dalszych kierunków rozwoju. Studenci oraz działacze organizacji studenckich i młodzieżowych będą mieli okazję do dyskusji o wpływie...