Aktualności

22-10-2012

Broszura prezentuje krótką historię rozwoju programu Erasmus, wybór statystyk, kalendarium obchodów 25-lecia programu w Polsce oraz opinie autorytetów, ekspertów, polityków, byłych stypendystów na temat znaczenia programu Erasmus w procesie integracji europejskiej. Wśród nich m.in. bilans akcesji Polski do Unii Europejskiej oczami Krzysztofa Zanussiego. Zapraszamy do lektury!

15-10-2012

15 listopada 2012 r. upływa termin złożenia raportu końcowego z realizacji umowy "Mobilność-szkoły wyższe" i "Mobilność-konsorcja" w roku akademickim 2011/12. Przed rozpoczęciem pracy z raportem prosimy o zapoznanie się z Instrukcjami.

04-10-2012

W odpowiedzi na pojawiające się w całej Europie doniesienia prasowe o ograniczeniach w finansowaniu programu „Uczenie się przez całe życie” – Erasmus Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jako Narodowa Agencja programu informuje, że zgodnie z harmonogramem płatności ustalonym w umowie na rok 2012 Komisja Europejska przekazała wszystkie zaplanowane środki na działania zdecentralizowane w programie „Uczenie się przez całe życie”, w tym na program Erasmus.

...

02-10-2012

Wraz z początkiem roku akademickiego na rogu ulic Krakowske i Przedmieście i Traugutta otwarta została wystawa "Pokolenie Erasmusa" prezentująca byłych stypendystów Erasmusa, którym wyjazd pomógł w zrobieniu kariery. Tego samego dnia odbyła się premiera filmu "Poland - my best choice" (do obejrzenia poniżej), który ma z kolei zachęcać studentów z innych krajów do przyjazdu na studia do Polski.

Zapraszamy do obejrzenia!

...

05-09-2012

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie ofertami odpłatnych kursów edukacyjnych pod nazwą Erasmus informujemy, że Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie”- Erasmus nie jest związana z jakąkolwiek firmą komercyjną, która oferuje usługi z zakresu edukacji, szkoleń czy certyfikacji, a także nie ponosi odpowiedzialności za działalność tego typu przedsiębiorstw.

Jednym z podstawowych założeń programu Erasmus jest umożliwienie bezpłatnych zagranicznych wyjazdów...

24-07-2012

Europemobility network organizuje konkurs dla wszystkich uczestników mobilności zagranicznych. Do wygrania: 500 euro, iPad i wycieczka do Paryża!

Wystarczy wysłać krótki film video na temat swojego doświadczenia mobilności. Przedstawcie największe wyzwania, napotkane trudności, powiedzcie lub pokażcie czego się nauczyliście, a czego dowiedzieliście o sobie. A może zdarzyło się coś śmiesznego, co warto pokazać innym?

Termin nadsyłania filmów upływa 15 września 2012. Więcej...

12-07-2012

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję pt. „Technologie Informacyjno-Komunikacyjne (TIK) w rozwijaniu kompetencji zawodowych i społecznych osób z mniejszymi szansami”, organizowaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniu zwiększenia wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji i szkoleniu osób z mniejszymi szansami. Konferencja będzie również platformą wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami zajmującymi się...